ענייני עבודה

היי,

אם הייתם ארכיטקטים שרוצים  ללמוד שימור?
כמה מתאים יכול להיות קמפוס שנבנה באחד מפרוייקטי השימור  המרכזיים בארץ?

:)

כתבה שקראתי על ההקמה של קמפוס שרונה של הטכניון,
איפה שבין היתר הולכים ללמד תואר

MARCHII בארכיטקטורה התמחות בשימור

============================

הטכניון מגיע לשרונה

נשיא הטכניון פרופסור פרץ לביא: “המוסד נמצא בתנופה בלתי רגילה ואני רואה בפתיחת הקמפוס בשרונה עדות נוספת לכך”

הטכניון מגיע לשרונה. נשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא, סייר בשבוע שעבר בקמפוס הטכניון החדש בשרונה המתחדשת. הוא ביקר בכיתות הלימוד החדשות שהוקמו בבניינים ההיסטוריים מתקופת הטמפלרים והתרשם מההישג האדריכלי של כלת פרס א.מ.ת, פרופסור ניצה סמוק, אשר הצליחה לשלב כיתות לימוד מודרניות לצד שמירה על צביונם המקורי של הבניינים. “הטכניון נמצא בתנופה בלתי רגילה ואני רואה בפתיחת הקמפוס בתל אביב עדות נוספת לכך”, אמר פרופסור לביא.

קמפוס הטכניון בתל אביב יעבור בסוף חודש יוני ממרכז “דימול” בו הוא שוכן כיום, למשכנו החדש. שטח הקמפוס בשרונה 008,1 מ”ר והוא יכלול שלושה מבנים שישמשו את היחידה ללימודי המשך של הטכניון.

עודד רביב (מימין) מסביר לפרופסור פרץ לביא (משמאל) על קמפוס הטכניון בשרונה.

העתקת קמפוס הטכניון בתל אביב לשרונה היתה יוזמה של דיקנית היחידה ללימודי המשך, פרופסור יהודית דורי, ומנהל היחידה הקודם, מר אריאל חזן, בשנת 9002. את תהליך השיפוץ הובילו אנשי מוסד הטכניון, ובראשם עודד רביב מנהל היחידה ללימודי המשך, בליווי אנשי מקצוע. לדברי פרופסור ניצה סמוק, “הקמפוס נבנה בשלושה בניינים ברחוב דוד אלעזר, שהיה הרחוב הראשי של המושבה הטמפלרית. בבניין הכיתות המרכזי שכן בשנות השלושים של המאה הקודמת בית הקפה ‘גנטנר’, וכל תושבי תל אביב היו מגיעים אליו לבלות ולרקוד ברחבה. האתגר הגדול ביותר שלי כאדריכלית הפרויקט היה למזג בין דרישות השימור ובין הצורך ללמד כאן. ביקשנו ליצור עבור הסטודנטים אוירה לא קונבנציונלית של לימודים, המשלבת רמה גבוהה של תשתיות טכניות בבניין לשימור”.

היחידה ללימודי המשך של הטכניון פועלת באזור המרכז 15 שנים. הקמפוס בתל אביב מאפשר לאקדמאים ומהנדסים מאזור תל אביב והמרכז, ליהנות מלימודי המשך ולימודים אקדמיים לתואר שני קרוב לביתם. התוכניות מתקיימות ע”י הפקולטות השונות בטכניון ומיועדות ברובן למהנדסים ולבוגרי מדעים מדויקים.

פרופסור עודד שמואלי המשנה לנשיא הטכניון למחקר, אמר: “כמי שראה את הבניין בשלבים הראשונים, אני יכול להעיד כי היה כאן אתגר לא פשוט מבחינת אנשי המקצוע ועבודת השיפוץ, והיום זו פנינה”.

פרופסור בועז גולני, סגן נשיא הטכניון לקשרי חוץ ופיתוח משאבים, אמר: “העברת פעילות היחידה ללימודי המשך לקמפוס שרונה תאפשר לטכניון להציע את תכניות ההוראה הייחודיות אותן פיתח לאוכלוסיות סטודנטים נרחבות הזקוקות להן לצורך התפתחותן המקצועית. הבוגרים יחזקו את  חוסנן  של החברות בהן הם מועסקים ובכך יתרמו לכלכלת מדינת ישראל”.

פרופסור יהודית דורי, דיקנית היחידה ללימודי המשך של הטכניון, אמרה: “פעילותה של היחידה ללימודי המשך של הטכניון בתל אביב החלה עוד בשנת 4591. כבר אז הבינו קובעי המדיניות בטכניון כי הקשר אל מהנדסים בוגרי הטכניון שעברו להתגורר ולעבוד במרכז הארץ חייב להמשך למען שמירת רמתם והתפתחותם המקצועית. כיום, אנו מציעים תוכניות לימוד לתואר שני למנהלים ולמהנדסים בכירים העובדים בהייטק במשרה מלאה, אשר רוצים להמשיך ללמוד ולהשתלם בקמפוס החדש בשרונה במרכז תל אביב, במקום נגיש וזמין”.

עודד רביב הוסיף: “הצלחת הפרויקט התאפשרה הודות לשיתוף פעולה עם חברת ‘אחוזות החוף’ ואנשי אגף הנדסה ונכסים בעיריית תל אביב יפו”.

Leave a Reply